Druhy masáží

Kinesiotaping

Specifickým nalepováním elastických pásek se pokožka zvlní a tím je podpořen krevní oběh i lymfatický systém. Prodlužuje se uvolnění svalů, účinek lymfodrenáží i masáží a aktivují se ozdravné procesy. Na rozdíl od pevných sportovních tejpů, které slouží k omezení nebo úplnému znemožnění pohybového stereotypu, neomezuje kinesiotaping hybnost. Kinesiotaping je vytvořen na bavlněné bázi a svojí pružností a celkovou charakteristikou odpovídá povaze lidské kůže. Tejpy je možné podle potřeby nalepovat několikrát za sebou. 

Číst dál: Kinesiotaping

Baňkování, Gua Sha

Baňkování spočívá v přikládání skleněných nádobek na pokožku. Vzduch v bače se před aplikací zahřeje a vytvoří se v něm podtlak. Baňka se pak přisaje na kůži, kterou podtlak vtáhne dovnitř. Pokožka se prudce prokrví a zčervená. Baňky jsou buď přiloženy, nebo se posouvají po určité části těla. Při posouvání baňkami se provádí tzv. anticelulitidní masáž, kdy baňky působí tak, že tukové váčky při posouvání pod kůží praskají a tuk z těchto váčků se vstřebá do lymfatického systému, odkud se vyplaví ven z těla. Tato metoda nakonec docílí velmi intenzivního prokrvení masírované tkáně.

Číst dál: Baňkování, Gua Sha

Anticelulitidová masáž

Anticelulitidní masáž je jednou z mála účinných metod v boji a prevenci proti pomerančové kůži. Při masáži jsou používány speciální lymfatické a proticelulitidové hmaty. Masáž se provádí především na hýždích a dolních končetinách. Má příznivý vliv na podkožní metabolismus, kdy dochází k lepšímu vstřebávání tuků a vyhlazování kůže. Anticelulitidní masáž rozpouští tukové buňky, ovlivňuje krevní oběh i stimuluje podkožní tukové struktury. Při této masáži se působí na hlouběji uložené tukové vrstvy s cílem tuto zbytečnou tkáň narušit a tím se zbavit celulitidy.

Číst dál: Anticelulitidová masáž

Sportovní rekondiční masáž

Masáž zlepšuje fyzický i psychický stav organismu, pomáhá při prokrvení a výměně látek ve svalech a účinně se používá  při regeneraci organismu. Další výhodou masáže je psychické uvolnění a relaxace masírovaného a následné zlepšení tělesné výkonnosti. Masáž je však také osvědčenou technikou při prevenci onemocnění pohybového aparátu. Cílem masáže je odstranit únavu a nebo připravit organismus na určitý výkon. Masíruji nejčastěji nejvíce zatěžované partie těla, jako jsou záda a šíje. Velmi prospěšná a příjemná je též masáž dolních končetin, horních končetin, hrudníku a břicha.

Číst dál: Sportovní rekondiční masáž

Certifikáty