Těhotenská masáž

Masáž v těhotenství můžeme považovat jednak za prostředek léčby (masáž ke zmírnění bolesti), jednak jako prostředek relaxace, uvolnění a uklidnění.

Pomocí masáže jemně stimulujeme nervová zakončení. Jemně prokrvíme masírované části těla a zlepšíme celkově metabolismus, krevní oběh ve svalech a kůži.

Únava, pocit vyčerpání a vyšší potřeba spánku jsou typickými doprovodnými projevy každého těhotenství. Těhotenství je taktéž provázeno psychickou rozladěností a všelijakými zdravotními problémy - počínaje přes ranní nevolnosti, poruchy spánku, trávení. Snad nejlepším způsobem, jak si opravdu odpočinout a nabrat nové síly je relaxace. Relaxovat během těhotenství prospěje matce, tak i samotnému děťátku. Masáž je jedním z vhodných relaxačních procesů.

Celková masáž je bezpečná pro ženy, které mají fyziologický průběh těhotenství. Tedy ty ženy, které nemají v anamnéze samovolné ukončení těhotenství, či potraty. V případě, že žena má rizikové těhotenství, nebo trpí bolestmi v podbřišku, krvácením, aj., je možné nabídnout částečnou masáž např. šíje, hlava, obličej, dekolt.

Vhodná je též konzultace - souhlas s asistentkou, ošetřujícím lékařem. Ukončení 1 trimestr 0-13 týden těhotenství.

Co masírujeme: Záda, stehna, boky, kyčle, lýtka, chodidla, ruce, obličej, dekolt a hlava.

Lze si vybrat polohu na boku, nebo na speciálně upraveném lehátku pro těhotné s otvorem na bříško a prsa.

Certifikáty